Vrijeme se mijenja, vrijeme je za A1 sat/budilicu uz koju ćete sigurno uvijek ujutro ustati. Pa čak i vikendom, ako to želite
Iako je unatrag dva desetljeća mobitel odnosno pametni telefon zamijenio budilicu s kojom smo se budili do kraja 90-ih godina, a niti sami ne znamo od kada to traje, pametni telefon i njegovi alarmi pokazuju se nedovoljno dobrim rješenjem.
Uzalud su se proizvođači pametnih telefona trudili u alarm telefona ugraditi razne opcije poput cvrkuta ptica ili žuborenja vode u potoku, nama treba nešto energično što će nas ujutro probuditi. I treba se nalaziti što dalje od nas, a ne na krevetu ili pod jastukom, kao što to rade neki kako ne bi probudili partnera ili djecu. Ispod jastuka je telefon na vibri.
Sva ta rješenja su se činila dobrom idejom, ali neke se stvari ipak ne mijenjanju. Ili ipak mijenjaju, ali ne u smjeru kako smo to zamišljali.
Kad nam ujutro na mobitelu zazvoni alarm obično želimo iskoristiti onaj “snooze” odnosno odgodu ustajanja za još pet minuta spavanja. Međutim, već u tom trenutku, kada trebamo pronaći opciju da se alarm ponovi pojavljuju se na telefonima i neke druge notifikacije. Ako ne uspijemo postaviti famozni “snooze” postoji mogućnost da ćemo prespavati i nećemo stići na vrijeme na posao, u školu, na studij, odvesti dijete u vrtić. Ili prošetati psa.
Ujutro nam sigurno na telefonu ne treba informacija koliko imamo novih e-mailova, koliko smo poruka propustili na Viberu, kakav se novi Story pojavio na Instagramu. Dan u tom trenutku još nije niti počeo, a mi smo već suočeni s notifikacijama. Pojavljuje se znatiželja u nama što je od toga bitno, možda nešto ne smijemo propustiti. Naravno, nikad ništa nije hitno, naročito ne u 6 ili 7 sati ujutro. Već bi nas netko nazvao i odavno probudio.
Ako baš želite ujutro čitati što se sve pojavilo u traci s obavijestima onda najprije iskoristite onaj “snooze”, odspavajte još tih pet minuta te na miru ustanite i pročitajte sve s ekrana uz jutarnju kavu. Nemojte si pokvariti jutarnji ritual pogledom na pametni telefon. Tijekom cijelog dana gledamo u njega, kao u ikonu ili magnet koji nas privlači. Čim se pojavi bilo kakav zvuk iz telefona odmah sve prekidamo i provjeravamo što je to bilo. Na kraju – ništa!
Ako vam se ne da vraćati na stari, analogni sat jer vam po noći smetaju mehanički otkucaji i ono kretanje kazaljke vrijeme je za digitalni sat koji će stajati na mjestu gdje je nekada bio pozicioniran. meanIT sat/budilica A1 neće prikazivati bespotrebne notifikacije, omogućuje postavljanje alarma preko radnog tjedna, od ponedjeljka do petka, ali i posebne alarme preko vikenda, u recimo 10 sati. Do tada ćete se naspavati i zaboraviti cijeli prethodni radni tjedan.
Na ekranu s ugodnim plavim LED osvjetljenjem prikazat će se još i temperatura zraka, ali i jedna izuzetno bitna informacija koju trebamo imati u zagrijanim stanovima i kućama – vlažnost zraka u prostoriji. Trebala bi biti barem 40 posto, maksimalno do 70 posto. Ako je premala, što je rezultat centralnog grijanja, dolazi do isušivanja vašeg grla i dušnih putova, što nije dobro. Postajete manje otporni na napade onih malih, nevidljivih stvorenja.
Osim toga, meanIT sat/budilica A1 s promjenjivim baterijama se može prenositi po prostoriji pa ako treba može biti i uz vaš jastuk odnosno ispod jastuka. Ako idete na vikend možete ga ponijeti sa sobom. I neće vam ujutro servirati loše vijesti kakve obično ujutro čitamo po web portalima, kako bismo vidjeli što se u svijetu događalo dok smo spavali. Nakon što se probudite trebali biste provesti vrijeme sami sa sobom, prije nego li vas bombardiraju razne informacije. A nekada su ljude budili pijetlovi i crkvena zvona, iako to i danas postoji. Inače, smatra se da se po prvi put budilica pojavila 1787. godine, a izumio ju je urar Levi Hutchins iz Concorda u SAD-u.
Zadnji komentari