Select Page

Naviknuti smo uglavnom koristiti alarm na telefonu kako bismo se ujutro probudili. Jel to najbolje rješenje?

 

Još od kraja 90-ih godina, kad je budilica na tadašnjim mobitelima bila gotovo jedina napredna značajka, prepuštamo brigu o buđenju uređaju s kojim idemo spavati i ujutro se budimo. Svi mobiteli, bilo s klasičnim tipkama ili pametni telefoni, nude mogućnost programiranja vremena buđenja tako da se alarm na telefonima ne isključuje sve dok se ne ide na godišnji odmor.

Sjećamo se starih budilica koje su imale mogućnost postavljanja samo jednog alarma, nije bilo “snoze” opcije ponavljanja za 5 minuta ukoliko prespavamo. Na današnjim pametnim telefonima možete postaviti na desetke alarma, ako niste sigurni hoćete li ih ujutro čuti.

Međutim i klasične se budilice, u kojima ne postoje SIM kartice niti primaju poruke, mogu podesiti za više alarma. Isprobali smo postavljanje alarma na meanIT sat/budilica A1 koja na velikom ekranu prikazuje točno vrijeme, ali i vrijeme kada će se oglasiti alarm. Dostupan je i datum.

 

meanIT sat-budilica A1

meanIT sat-budilica A1

 

Moguće je podesiti vrijeme budilice za radni dio tjedna, a posebno za vikend kako biste subotom i nedjeljom mogli duže odspavati, ukoliko imate takve navike spavanja. Plavo LED pozadinsko osvjetljenje je ugodno i u noćnim satima, a po danu se jasno prikazuju veliki brojevi točnog vremena.

Pogledate li u lijepo dizajnirani meanIT sat/budilica A1 primijetit ćete kako na ekranu ima još nekih dodatnih informacija. Kao što ih nude ekrani pametnih telefona tako i ova budilica prikazuje dan u tjednu, ako se ujutro probudite i ne znate da je danas petak.

Dostupne su još i dodatne informacije o temperaturi zraka u prostoriji u kojoj je smještena meanIT-ova prenosiva budilica tako da ju možete ponijeti i na vikendicu. Prikazat će vam i vlažnost u zraku u kojem boravite, što je izuzetno bitno zimi odnosno u vrijeme grijanja. Trebali biste održavati vlažnost prostorije između 30 i 60 posto.

 

 

Smatra se kako je jedna od najznačajnijih prednosti korištenja klasične budilice to što vam može pomoći u poboljšanju kvalitete sna. Ako svoj pametni telefon koristite kao budilicu sigurno ćete prije odlaska na spavanje provjeravati druge informacije poput elektronske pošte, obavijesti s društvenih mreža, novosti na web portalima, što vam može ometati san.

Postoji još nešto što će vam sigurno ometati san, a to je plavo svjetlo koje emitira ekran pametnog telefona. Na mnogim se modelima to može regulirati i potrebno je postaviti vrijeme u kojem će se smanjiti plavo svjetlo, a moguće je postaviti da se cijelo vrijeme koristi žuto osvjetljenje kojem možete regulirati i temperaturu.

Isprobajte spavanje bez da vam je pametni telefon na dohvat ruke, možda čak i da nije smješten u istoj prostoriji u kojoj spavate. Razliku u kvaliteti sna primijetit ćete već sljedeće jutro, nakon što vas probudi meanIT sat/budilica A1.

Pin It on Pinterest

Share This