FM radio i dalje ostaje popularan medij širom svijeta te zadržava svoju relevantnost zbog svoje pristupačnosti i jednostavnosti korištenja
Radio je izumljen krajem 19. stoljeća, a nekoliko znanstvenika i izumitelja pridonijelo je njegovom razvoju. Talijanski izumitelj Guglielmo Marconi često se smatra jednom od ključnih figura u razvoju radija. On je 1895. godine uspješno demonstrirao bežični prijenos radiovalova na udaljenosti od nekoliko kilometara.
Važno je napomenuti da su i drugi znanstvenici, poput Nikole Tesle i Heinricha Hertza, također imali značajnu ulogu u razvoju tehnologije koja je omogućila radio komunikaciju te su radili na razvoju bežične telegrafije, što je bila preteča radija.
Prvi mobitel je predstavljen 3. travnja 1973. godine, Martin Cooper iz Motorole je tog dana s modelom DynaTAC prošetao ulicama New Yorka. Od tada su mobiteli mijenjali formu i funkcionalnost, ali su dvije značajke ipak ostale – telefonski pozivi i zabava.
I dok je mnogima svakodnevna zabava gledanje TikTok videa drugi i dalje uživaju u dobrom, starom radiju čija slušanost varira ovisno o regiji, ali FM radio i dalje ostaje popularan medij širom svijeta. U mnogim zemljama je FM radio ključni izvor informacija, glazbe i zabave.
Iako digitalne platforme i streaming usluge postaju sve popularnije FM radio zadržava svoju relevantnost zbog svoje pristupačnosti i jednostavnosti korištenja. Prema nekim istraživanjima FM radio i dalje je najpopularniji oblik audija u svijetu, s više od 70% svjetske populacije koja ga sluša barem jednom tjedno.
FM radio i dalje je vrlo popularan, pogotovo u ruralnim područjima gdje je pristup internetu ograničen. Iako se očekuje da će digitalne platforme nastaviti rasti FM radio će vjerojatno ostati važan dio medijskog pejzaža još neko vrijeme.
Mnogi ljudi na radiju slušaju emisije koje se emitiraju i po nekoliko desetljeća te ne propuštaju niti jednu, ukoliko baš ne moraju. Novi meanit F3 Max mobilni telefon omogućuje slušanje radijskog programa, bez potrebe za slušalicama koje se na nekim modelima mobitela moraju koristiti kao antena.
Gdje god se nalazili možete pokrenuti slušanje radija, za što vam nije potrebna internetska veza kao na pametnim telefonima. Uz to, meanit F3 Max omogućuje i snimanje radijskih emisija u microSD memoriju koja se umetne u telefon. Moguće je i unaprijed definirati vrijeme snimanja, frekvenciju te čak i ponavljanje snimanja. Na taj način možete emisije poslušati u vrijeme kad vam odgovara, a imat će i svoju arhivu emisija.
Druga dobra značajka mobitela meanit F3 Max je LED svjetlo koje se aktivira prekidačem na boku tako da nije potrebno ulaziti u izbornik. Praktično je i što se LED svjetlo može uključiti čak i kada je mobitel isključen, što je zgodno kada se ustaje po noći, a mobitel je isključen.
Uz sve nabrojano meanit F3 Max ima i izvanredno jaku bateriju kapaciteta od čak 1800 mAh, što je najviše na tržištu. Ima i velike tipke i veliki font, kameru, dual SIM funkcionalnost te ekran u boji dijagonale 2 inča.
Zadnji komentari