Select Page

Sigurno se niti jedan drugi brend ne brine toliko o korisnicima kao meanIT, uz SOS tipku, na toliko modela mobitela

 

Bilo je to davne 1908. godine kada je, na 1. srpnja, upućen prvi SOS signal, kao vapaj za pomoć. Prije više od jednog stoljeća SOS signal je uspostavljen kao svjetski standard za poziv u pomoć, a 115 godina kasnije nalazi se na mnogim mobitelima.

Kao što se tipkanjem ili svjetlosnim signaliziranjem slova SOS priziva pomoć i daje signal da je netko u opasnosti tako i današnji mobiteli, ali i pametni telefoni, omogućuju poziv. Još i brži jer za otipkati slova S, O i S treba devet dodira: tri točkice, tri crtice i tri točkice.

Nijemci su osmislili i prvi koristili SOS oznaku, a od sredine 1908. godine ta kombinacija slova usvojena je u cijelom svijetu. Samo deset dana od usvajanja (10. srpnja 1908. godine) signal SOS poslan je s broda Slavonia jer je bio u opasnosti. Brod je bio u vlasništvu kompanije Cunard, a dvije godine kasnije poruku je slao i brod Titanic dok je tonuo.

Jedan od modela koji se posebno ističu, a povezani su s oznakom SOS, svakako je meanIT Veteran 1. Dostupan, u crnoj, crvenoj i bijeloj boji na stražnjoj strani ima tipku SOS koju je potrebno jednom dotaknuti kako bi se uspostavio poziv. Odnosno, više poziva.

 

meanIT Veteran 1 u bijeloj, crnoj i crvenoj boji te s baterijom od 600 mAh

 

Prethodno je u mobitelu potrebno aktivirati SOS funkciju dodavanjem do pet brojeva telefona, fiksnih, mobilnih ili službi poput 112, 192, 193 i 194. Pritisne li se SOS tipka mobitel automatski poziva prvi spremljeni broj telefona. Ako se nitko ne javi na poziv uspostavlja se poziv prema drugom broju, pa trećem itd. Od pet brojeva vjerojatno će se netko javiti. Smjesti se broj 112 na petu poziciju, na primjer.

meanIT Veteran 1 nije samo dobar za slučaju neke opasnosti poput pada starije osobe na pod nego i ako se bilo tko zaputi u planinarenje i padne, ozlijedi se u prometnoj nesreći, a ne smije se previše pomjerati. Mobitel nam je uglavnom pri ruci pa samo treba pritisnuti spomenuti gumb. Istovremeno, SOS tipka se može iskoristiti i kao direktni poziv pa vlasnik telefona ne mora tražiti kontakt u imeniku. Osoba ne mora biti niti pismena.

 

 

Veteran 1 ima ekran od 1,77 inča, lijepe boje na ekranu i velike ikone kako bi sve bilo vidljivo i bez naočala, za osobe koje ih nose. Ima i velike tipke i velike znakove na tipkama, a ispod ekrana se nalaze tipke M1 i M2 na koje se mogu smjestiti kontakti i direktno ih pozvati. Ponovo Veteran 1 pomaže, ako je situacija specifična. Uređaj dobre ergonomije ima dual SIM podršku, FM radio, LED svjetiljku za kretanje po mraku, tavanu, podrumu.

Ako više prakticirate pametni telefon, ponajviše zbog velikog ekrana, ali postoji strah od prekomplicirane tehnologije i puno ikona na ekranu rješenje je meanIT Start S5. To je Android telefon, s velikim ikonama na ekranu koje svojom grafikom ukazuju na funkcionalnost. Ukoliko osoba ne želi koristiti senior software sučelje može aktivirati klasični Android izgled.

 

 

Uz to, meanIT Start S5 ima pojačanu glasnoću razgovora, u pakiranju je priložen stalak za punjenje, ekran je dijagonale 5 inča, a ispod ekrana se nalaze fizičke tipke za odgovor i prekid poziva te SOS. Ugrađena je i tipka LED svjetiljke.

Dakle, to je nešto što ne viđate na drugim Android telefonima na kojima se javljanje odvija potezanjem prsta po ekranu. Nekima je to komplicirano i žele jednostavnost koju pružaju fizičke tipke. Moguće je javiti se i prekinuti poziv čak i bez gledanja u telefon. Uređaji meanIT su namijenjeni raznim dobnim skupinama, od dječjeg tableta meanIT Tablet K20 Medo Kids preko meanIT Smartphone X4 za sve koji traže dobar Android telefon pa do Veteran 1 modela namijenjenog starijim osobama.

Pin It on Pinterest

Share This