Međunarodni je dan kave, a mnogi uz kavu vole obaviti i telefonski razgovor ili promatrati svijet oko sebe. Neki će podijeliti i dobar trač
Gdje se u svijetu najviše pije kava? Ako ste mislili da je u Hrvatskoj, varate se. U Nizozemskoj se troši više od 8 kilograma kave po stanovniku godišnje. Nordijske zemlje Finska, Švedska i Norveška grupirane su zajedno i nalaze se iza Nizozemske, a potrošna u ove tri zemlje je 7,8; 7,6 te 6,6 kilograma kave po stanovniku godišnje.
Prva asocijacija na kavu nam je Brazil, ali u Brazilu se godišnje konzumira 5,1 kilograma kave. Talijani će pretvoriti 4,7 kilograma zrnaca kave u tekućinu, a Amerikanci 3,5 kilograma, pokazuju podaci za 2020. godinu. Najmanje kavu piju Kinezi i Nigerijci.
U Hrvatskoj čak 80 posto ljudi stariji od 15 godina svakodnevno pije kavu, a Hrvati godišnje konzumiraju pet do šest kilograma kave po stanovniku. Većina „kavopija“ svoj omiljeni napitak piju ujutro.
Prihodi u 2021. godini u segmentu kave iznose 436.632 milijuna USD. Očekuje se da će tržište u periodu 2021-2025. godišnje rasti za 8,28%. U globalnoj usporedbi, većina tih prihoda ostvaruje se u Sjedinjenim Američkim Državama (81.166 milijuna USD).
Do 2025. godine 84% potrošnje i 21% ukupne potrošnje u segmentu kave pripisat će se potrošnji izvan kuće (npr. u barovima i restoranima). Očekuje se da će prosječna količina po osobi u segmentu kave u 2021. godini u svijetu iznositi 1,0 kg.
Uz Međunarodni dan kave, koji se u svijetu obilježava 1. listopada, veže se ne samo sjedenje u kafiću ili ispijanje kave kod kuće nego i korištenje društvenih mreža, telefoniranje i čitanje novosti. Odlučite li trenutke dok uživate u mirisu kave provesti u telefonskom razgovoru, držanje telefona na ruci može postati zamorno. Rješenje su bežične slušalice, a u web shopu meanit.hr nalazi se veći broj različitih modela i funkcionalnosti.
Uz crnu kavu odlično će pristajati crne bežične stereo slušalice meanIT TWS B100 koje nude ne samo dobar dizajn slušalica i kutijice u kojoj se nose i pune nego i izvrstan zvuk. Kutijica odnosno postolje za punjenje ima display na kojem se prikazuje napunjenost baterija, što će vam biti vrlo bitna informacija, iako slušalice imaju dugotrajnu bateriju, s velikom autonomijom slušanja.
Za one koji vole bijelu kavu idealne su bijele bežične stereo slušalice meanIT TWS B50 s drugačijim dizajnom i nešto bližim mikrofonom vašim ustima. Postolje za punjenje i nošenje slušalica omogućava do 4 punjenja slušalica. Slušanje glazbe ili telefonski razgovor potrajat će do 4,5 sati bez punjenja. Zatim slušalice smjestite u postolje i napunite ih.
Nešto drugačije rješenje nude bežične stereo slušalice meanIT B10 u crnoj boji, meanIT B11 u crvenoj boji te plave meanIT B12. Slušalice podržavaju A2DP, imaju kao i svi drugi modeli ugrađen mikrofon za razgovor, nude reprodukciju glazbe do tri sata, razgovor do dva sata, a funkcionalne su u radijusu do 10 metara.
Zadnji komentari