Select Page

Međunarodni je dan kave, a mnogi uz kavu vole obaviti i telefonski razgovor ili promatrati svijet oko sebe. Neki će podijeliti i dobar trač

 

Gdje se u svijetu najviše pije kava? Ako ste mislili da je u Hrvatskoj, varate se. U Nizozemskoj se troši više od 8 kilograma kave po stanovniku godišnje. Nordijske zemlje Finska, Švedska i Norveška grupirane su zajedno i nalaze se iza Nizozemske, a potrošna u ove tri zemlje je 7,8; 7,6 te 6,6 kilograma kave po stanovniku godišnje.

Prva asocijacija na kavu nam je Brazil, ali u Brazilu se godišnje konzumira 5,1 kilograma kave. Talijani će pretvoriti 4,7 kilograma zrnaca kave u tekućinu, a Amerikanci 3,5 kilograma, pokazuju podaci za 2020. godinu. Najmanje kavu piju Kinezi i Nigerijci.

U Hrvatskoj čak 80 posto ljudi stariji od 15 godina svakodnevno pije kavu, a Hrvati godišnje konzumiraju pet do šest kilograma kave po stanovniku. Većina „kavopija“ svoj omiljeni napitak piju ujutro.

Prihodi u 2021. godini u segmentu kave iznose 436.632 milijuna USD. Očekuje se da će tržište u periodu 2021-2025. godišnje rasti za 8,28%. U globalnoj usporedbi, većina tih prihoda ostvaruje se u Sjedinjenim Američkim Državama (81.166 milijuna USD).

 

 

Do 2025. godine 84% potrošnje i 21% ukupne potrošnje u segmentu kave pripisat će se potrošnji izvan kuće (npr. u barovima i restoranima). Očekuje se da će prosječna količina po osobi u segmentu kave u 2021. godini u svijetu iznositi 1,0 kg.

Uz Međunarodni dan kave, koji se u svijetu obilježava 1. listopada, veže se ne samo sjedenje u kafiću ili ispijanje kave kod kuće nego i korištenje društvenih mreža, telefoniranje i čitanje novosti. Odlučite li trenutke dok uživate u mirisu kave provesti u telefonskom razgovoru, držanje telefona na ruci može postati zamorno. Rješenje su bežične slušalice, a u web shopu meanit.hr nalazi se veći broj različitih modela i funkcionalnosti.

 

meanIT bežične stereo slušalice TWS B100

meanIT bežične stereo slušalice TWS B100

 

Uz crnu kavu odlično će pristajati crne bežične stereo slušalice meanIT TWS B100 koje nude ne samo dobar dizajn slušalica i kutijice u kojoj se nose i pune nego i izvrstan zvuk. Kutijica odnosno postolje za punjenje ima display na kojem se prikazuje napunjenost baterija, što će vam biti vrlo bitna informacija, iako slušalice imaju dugotrajnu bateriju, s velikom autonomijom slušanja.

Za one koji vole bijelu kavu idealne su bijele bežične stereo slušalice meanIT TWS B50 s drugačijim dizajnom i nešto bližim mikrofonom vašim ustima. Postolje za punjenje i nošenje slušalica omogućava do 4 punjenja slušalica. Slušanje glazbe ili telefonski razgovor potrajat će do 4,5 sati bez punjenja. Zatim slušalice smjestite u postolje i napunite ih.

 

bežične stereo slušalice meanIT TWS B50

bežične stereo slušalice meanIT TWS B50

 

Nešto drugačije rješenje nude bežične stereo slušalice meanIT B10 u crnoj boji, meanIT B11 u crvenoj boji te plave meanIT B12. Slušalice podržavaju A2DP, imaju kao i svi drugi modeli ugrađen mikrofon za razgovor, nude reprodukciju glazbe do tri sata, razgovor do dva sata, a funkcionalne su u radijusu do 10 metara.

 

meanIT bežične slušalice B10, B11 i B12

Pin It on Pinterest

Share This