Select Page

Baterije mobitela i pametnih telefona, bežičnih slušalica, pametnih satova, tableta i drugih uređaja mogu se puniti žičano i bežično

 

Hoće li budućnost biti bežična, kao što su (u Hrvatskoj) telefoni prije tri desetljeća ostali bez žice s kojom su bili povezani na bazu pokazat će vrijeme, ali do tada je za punjenje raznih vrsta uređaja ipak najbolje rješenje kabel.

Jasno, i bežično punjenje ima neke svoje prednosti, a jedna od njih svakako je što se ne troši konektor punjenja na telefonu. Zazvoni li vam telefon dok je na punjače i trebate li brzo uzeti telefon u ruku tada će vam žica vjerojatno smetati. Vjerojatno, ali možda i neće ako imate jedno posebno rješenje koje nudi meanIT.

U pakiranju mobitela, telefona, tableta i drugih vrsta uređaja kabeli su uglavnom dužine najviše do jedan metar, a nekada i kraće. Pogledate li web shop meanit.hr tamo ćete pronaći kabele dužine dva pa i tri metra.

U tom ćete slučaju imati komoditet korištenja i kretanja po sobi, ako spadate među osobe koje se moraju šetati dok pričaju. Naravno, to je i prilika za gibanje ljudima koji zbog prirode posla ili nekog drugog razloga uglavnom sjede. Uz dugački kabel možete gledati filmove, bez straha da je žica prekratka.

 

 

 

Kod ljudi postoji još jedan (opravdan) strah, a to je oštećenje konektora za punjenje. Naime, mnoga djeca pa i odrasli koriste telefon dok je na punjaču. I pri tome je telefon naslonjen na kabel te se samim time kabel savija i oštećuje.

Meanit je ponovo i tom problemu doskočio – predstavili su novi USB kabel koji ima okretni metalni konektor od 180 stupnjeva tako da nema više straha od savijanja i oštećenja. Kabel dužine od jednog metra propušta 2 A struje te omogućuje punjenje snagom do 10 W.

Uz to, meanit kabel USB na USB C LED light 1M 2A ima i LED osvjetljenje koje u noćnim satima predivno izgleda, a dobro će doći uz gamersku konfiguraciju računala u dječjoj sobi.

 

 

 

Vratimo se još malo na razlike između žičanog i bežičnog punjenja. Kod bežičnog punjenja postoje gubici koji mogu ići i do 30 posto izgubljene energije tako da ta vrsta punjenja još uvijek nije niti ekonomična niti ekološki prihvatljiva.

Uz to, bežično punjenje je puno sporije nego preko žice. Današnji telefoni se uglavnom bežično pune snagom oko 10 W, pojedini modeli idu do 50 W dok se žičano pune višestruko većim snagama koje idu i do 125 W. Bežično punjenje potiče i nešto veće grijanje kućišta , a treba uzeti u obzir i kako ne podržavaju svi uređaji beskontaktni način punjenja baterije. Ništa manje bitna nije niti cijena bežičnih punjača, koji su ipak skuplji od žičanih.

S druge strane nedostatak kabela je što mogu smetati, možete se i spotaknuti o njih, ali ako je kabel nešto duži tada i taj minus više nije minus. Naročito ako nabavite kabel meanIT dužine dva ili tri metra. Vaš će se život sigurno promijeniti na bolje.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This